fbpx

TU BYŁO ŻYCIE – spacer krajoznawczy po Okrzeszynie i okolicach

Weź udział w wyjątkowych spacerach z przewodnikiem po urokliwym Okrzeszynie – miejscu, którego historia jest taka, jak lubimy najbardziej – nieoczywista.

Wybierz się z nami w podróż w czasie; odkryj tajemnice rozwijającego się przemysłu, dowiedz się co wspólnego ma z tym miejscem pierwiastek taki jak uran i dlaczego był on tak ważny dla tego regionu. Wciel się w rolę tkaczy pracujących nieopodal od świtu do nocy. Wyobraź sobie stojące tu domy, pracujące fabryki, ludzi śmiejących się i rozmawiających – w jakim języku?

 

TERMINY

Te niezwykłe wycieczki odbywają się w wybrane niedziele, aby zapewnić wszystkim naszym uczestnikom możliwość zwiedzenia tych pięknych okolic.

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Na spacery obowiązują wcześniejsze zapisy. Bilety do nabycia tutaj: zapisy.

 

MIEJSCE

Spotykamy się o ustalonej porze przy przystanku autobusowym w Okrzeszynie. Czekamy na wszystkich uczestników, jednak nie dłużej niż 15 minut i wyruszamy na około 3-godzinny spacer. Odwiedzać będziemy różne miejsca; czasem udamy się na górski szlak, czasem odwiedzimy zabytkowy kościół.

 

CO WARTO MIEĆ ZE SOBĄ?

– wygodne obuwie, najlepiej adidasy,
– w zależności od pogody, kurtkę przeciwdeszczową,
– butelkę wody i coś do przegryzienia.


I koniecznie zabierz ze sobą dobre samopoczucie. Dostaniesz od nas sporą dawkę wiedzy i masę pozytywnej energii, ale liczymy, że będziesz w stanie ją przyjąć i posłać dalej w świat!